Porady i aktualności PURE
22/08/2019

Piękna i bezpieczna latem

Za oknem piękna pogoda, przed nami czas letnich urlopów. O tym, jak zadbać o skórę, żeby uchronić ją przed skutkami działania promieni słonecznych rozmawiamy z Magdaleną Ropęgą, właścicielką Pure.

Piękna i bezpieczna latem

Za oknem piękna pogoda, przed nami czas letnich urlopów. O tym, jak zadbać o skórę, żeby uchronić ją przed skutkami działania promieni słonecznych rozmawiamy z Magdaleną Ropęgą, właścicielką Pure.

Co powinniśmy zrobić, żeby nasza skóra była przygotowana na letnie upały?

Przede wszystkim należy pamiętać o kilku etapach pielęgnacji. Warto rozpocząć ją od dogłębnego oczyszczania skóry. Świetnie sprawdza się w takim przypadku oczyszczanie wodorowe. Skóra po takim zabiegu jest czysta i pozbawiona martwego naskórka.

A jeżeli skóra jest naprawdę w złej kondycji?

Doskonale w takim przypadku sprawdzi się np. rf frakcyjny Radiofrekwencja (RF) Mikroigłowa. To jeden z najlepszych zabiegów estetycznych, którego efektem jest pobudzenie procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej.

Jak możemy zadbać o skórę twarzy, żeby wyglądała zdrowo i promiennie?

Świetny efekt daje mezoterapia igłowa, czyli tak zwane "zastrzyki młodości". Kwas hialuronowy poprawi kondycję skóry oraz jej napięcie, dzięki temu nie będzie się przesuszać od słońca i wolniej będzie się odwadniać. Latem będzie naprawiać skutki ekspozycji twarzy na słońce. Nie bez przyczyny jest składnikiem wielu kremów po opalaniu. Taki zabieg warto powtórzyć 3-4 razy przed rozpoczęciem sezonu słonecznego.

Każdej z nas chciałaby atrakcyjnie wyglądać w stroju kąpielowym na plaży. W jaki sposób mogą nam w tym pomóc zabiegi kosmetyczne?

Jeśli chodzi o ciało najlepiej przygotować je modelując np. hifu lipo, czyli skoncentrowanymi ultradźwiękami. Największą zaletą HIFU jest to, że działa głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powoduje powierzchownych poparzeń. Popularny wśród pań jest też masaż rolkowy, likwidujący cellulit.

Modna jest ostatnio depilacja laserowa. Czy taki zabieg jest odpowiedni o tej porze roku?

Depilacja laserowa dopuszczalna jest w terminie wakacyjnym, jednak nie wszystkich partii ciała. Można ją wykonać w przypadku miejsc, które nie będą eksponowane na słońcu, np. pachy czy okolice bikini. Nogi i ręce najlepiej depilować 4 tygodnie przed planowanym urlopem. Skóra opalana do 7 dni przed rozpoczęciem depilacji laserowej jest przeciwskazaniem do jej wykonania. Pamiętajmy, żeby po depilacji używać najmocniejszych filtrów sun blocker, czyli SPF50 lub więcej.

Rady, jak pielęgnować skórę w upalne dni?

Pamiętamy o częstym nawilżaniu mniej więcej co 2 godziny oraz po każdym wyjściu z wody. Balsamy powodują, że tworzy się warstwa ochronna, zapobiegająca odwodnieniu skóry, więc po ich zastosowaniu jest ona bardziej nawilżona i gładka. Po nadmiernym opalaniu warto użyć chłodzący żel, np. z aloesem, miętą czy D-pantenolem. Dobry dla skóry jest również prysznic w letniej wodzie, ale pamiętajmy, żeby nie wycierać się mocno ręcznikiem, a jedynie delikatnie osuszyć skórę. No i oczywiście ważne jest picie dużej ilości płynów, szczególnie wody.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 2
Wstecz